Moda Moja

Twój portal modowy

Co zrobić, by pończochy samonośne trzymały się nogi?

Pończochy samonośne stanowią dobrą alternatywę dla rajstop. Są wygodne w noszeniu oraz nie wymagają specjalnego pasa, dlatego możesz nosić je do dowolnych kreacji. Co jednak zrobić, by pończochy samonośne utrzymały się na nodze cały wieczór?

Aby pończochy samonośne trzymały się nogi, zrezygnuj z balsamu.

Wiele kobiet popełnia ten błąd; stosują duże ilości balsamu, by nawilżyć i odżywić skórę. Tymczasem pończochy zsuwają się wówczas o wiele szybciej. Szczególnie pończochy samonośne 100 den i grubsze będą ściągały się pod wpływem swojego ciężaru. Dlatego zakładaj je wyłącznie na czystą i suchą skórę.

Wybierz pończochy z silikonowym wykończeniem.

Silikonowy pasek zabezpieczy pończochy przed zsuwaniem. Zwróć uwagę na jakość wykończenia: im wyższa, tym większa szansa, że pończochy utrzymają się przez cały czas w jednym miejscu. Z kolei pończochy samonośne dla puszystych o niskiej jakości często sprawiają problemu podczas użytkowania.

Pończochy samonośne dla puszystych powinny posiadać szeroki pasek na górze.

Ten pas materiału nazywany jest fachowo manszetą. Im szerszy, tym lepiej pończocha będzie trzymała się na nodze. Dzięki temu nawet osoby o pełniejszych kształtach mogą zdecydować się na pończochy samonośne.

Wybieraj pończochy renomowanych firm.

Przed zakupem warto sprawić opinie odnośnie produktu. Zakup pończoch nie jest wielkim wydatkiem, jednak zamiast kupować pończochy w ciemno, postaw na produkty posiadające najlepsze opinie użytkowniczek. Zobacz więcej na https://www.gabriella.pl/samonosne/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *